Квашена капуста

Інгредієнти:

3 голівки капусти

6 морквин середнього розміру

20 шт. чорного перцю горошком

12-15 шт. лаврових листків

0,5 стручка гострого перцю

150-180 гр. солі (нейодованої)

Квашена капуста – це джерело вітамінів та мікроелементів. Квашена капуста вживається як окрема страва, а також її використовують для приготування бігоса, вінегрету, борщу.


Приготування страви:

  1. Капусту очищуємо від верхніх листків та нарізаємо на шатківниці (якщо шатківниці немає, то можна нарізати просто ножем, тоді це може бути трохи довше).
  2. Очищену та вимиту моркву натираємо на крупній терці.
  3. В широкій посудині, найзручніше буде у великій емальованій мисці, ретельно змішуємо нашинковану капусту, натерту моркву, перець, лавровий лист та сіль, за бажанням можна додати гострий перець. Сіль має бути обов’язково нейодованою. Кількість солі регулюємо за смаком (капуста має бути добре посоленою).
  4. Капусту трохи приминаємо та розтираємо руками, щоб виділився сік.
  5. Переставляємо капусту в емальований посуд, де вона буде киснути, під вагу. Спочатку накриваємо марлею. В якості ваги можна використати перевернуту тарілку, на яку поставити 3-х літрову банку наповнену водою. Якщо у вас в квартирі працюють батареї, то ставимо біля батареї (але не впритул), місце/приміщення повинно бути досить тепле.
  6. Кожного дня знімаємо вагу з капусти, протикаємо капусту деревяною лопаткою (краще її протилежним кінцем) в різних місцях, щоб випустити повітря, і знову накриваємо марлею та ставимо вагу.
  7. На 4-ий день куштуємо капусту, зазвичай 4-х днів достатньо, проте, якщо відчуваєте на смак, що варто ще постояти, то можна залишити ще на один день. Довше не залишайте, тому що вона може стати занадто кислою. Якщо капуста готова, переміщуємо в банки, добре “пресуючи” рукою її в банці. Банки ставимо в холодильник чи в холодне місце. Так вона може зберігатись загалом всю зиму (головне, щоб було достатньо рідини, що виділилась, тому не виливайте рідину, краще розділити капусту в банках так, щоб не була до верху (трохи менше, ніж повна банка капусти), але залити довершка тими соками з сіллю, що виділились).

    P.S.: Загалом можна робити й невелику порцію з 1 голівки капусти, проте ви точно її швидко з’їсте та захочете ще 🙂

Смачного!

Дивіться також:

Баклажани в томатній пасті

Салат з нутом та авокадо

Креветки з соєвим соусом

Кус-кус з морепродуктами та овочами

Гуляш з телятини

Мідії у вершковому соусі

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.